24 cze

Czy warto się szkolic w zakresie bhp?

Tytułowe pytanie jest trochę śmieszne, bo można powiedzieć, że nie warto, a trzeba. Są pewne przepisy, które są zwiazane z prowadzeniem pewnych form działalnosci gospodarczych i one muszą być realizowane. Szkolenia okreoswe bhp są obowiazkowe dla pewnych grup zawodowych, które pracują w trudnych miejscach, wykonują pracę niebezpieczną.


szkolenia dla handlowców

Foto: pixabay.com

Zaraz podamy parę przykładów…

Zaraz podamy parę przykładów. Chyba najwłaściwszym przykładem może być praca kominiarza. Mozna powiedzieć, że jego zawód stwarza pewnego rodzaju zagrożenia i co jakiś czas taka osoba musi przechodzić szkolenia okresowe bhp. Jest to narzucone odgórnie i nie można się od tego wymigać, bo będzie to się wiązało z odebraniem praw do wykonywania zawodu. I taka sytuacja ma miejsce w wielu zawodach o podwyzszonym ryzyku. Ale powiedzmy sobie szczerze, że szkolenia okresowe bhp są równiez prowadzone w firmach, gdzie tych zagrożeń nie ma zbyt wiele.

To są różnego rodzaju biurowce, gdzie trzeba w firmie przeprowadzić szkolenie z udzielania pierwszej pomocy lub obsługi gasnicy. Pamiętajmy, że takie szkolenia okresowe bhp moga nam kiedyś uratować zdrowie, a czasami życie. Dlatego warto na nich się pojawiać i pilnie słuchać, co szkoleniowec bhp ma nam do przekazania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Indeksy GPW

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres