24 cze

Czy warto się szkolic w zakresie bhp?

Tytułowe pytanie jest trochę śmieszne, bo można powiedzieć, że nie warto, a trzeba. Są pewne przepisy, które są zwiazane z prowadzeniem pewnych form działalnosci gospodarczych i one muszą być realizowane. Szkolenia okreoswe bhp są obowiazkowe dla pewnych grup zawodowych, które pracują w trudnych miejscach, wykonują pracę niebezpieczną.

szkolenia dla handlowców

Zaraz podamy parę przykładów…

Zaraz podamy parę przykładów. Chyba najwłaściwszym przykładem może być praca kominiarza. Mozna powiedzieć, że jego zawód stwarza pewnego rodzaju zagrożenia i co jakiś czas taka osoba musi przechodzić szkolenia okresowe bhp. Jest to narzucone odgórnie i nie można się od tego wymigać, bo będzie to się wiązało z odebraniem praw do wykonywania zawodu. I taka sytuacja ma miejsce w wielu zawodach o podwyzszonym ryzyku. Ale powiedzmy sobie szczerze, że szkolenia okresowe bhp są równiez prowadzone w firmach, gdzie tych zagrożeń nie ma zbyt wiele.

To są różnego rodzaju biurowce, gdzie trzeba w firmie przeprowadzić szkolenie z udzielania pierwszej pomocy lub obsługi gasnicy. Pamiętajmy, że takie szkolenia okresowe bhp moga nam kiedyś uratować zdrowie, a czasami życie. Dlatego warto na nich się pojawiać i pilnie słuchać, co szkoleniowec bhp ma nam do przekazania.