25 mar

Dobrze jest znać języki obce

Znajomość języków obcych bardzo ułatwia życie w obecnych czasach. Nikt chyba nie wątpi, że dzięki znajomości języka angielskiego możliwa jest obsługa praktycznie wszystkich programów komputerowych oraz dużo łatwiej jest zwiedzać świat. Istnieją natomiast języki, których popularność nie jest aż tak wielka, a które jednak przydają się w życiu.


tłumacz symultaniczny

Foto: pixabay.com

W wielu aspektach życia można…

W wielu aspektach życia można zauważyć jak istotna jest znajomość języka swojego interlokutora. Dotyczy to nie tylko areny międzynarodowej polityki, gdzie nieznajomość języka może wręcz uniemożliwić nawiązywanie kontaktów z politykami innych krajów, ale także aspektów handlu międzynarodowego czy nawet pomocy międzypaństwowej. Często zdarza się również, że brak wspólnego języka może niekorzystnie wpłynąć na rozwój wielu dziedzin życia, od ekonomii i biznesu począwszy, na sprawach sercowych zakończywszy.

kursy angielskiego dla dzieci

Foto: pixabay.com

Dlatego znajomość nietypowych języków obcych może stanowić świetną ścieżkę kariery, pod warunkiem, że zna się dany język w naprawdę płynnie oraz że równie dobrze ma się opanowane słownictwo we własnym języku ojczystym. Jeśli natomiast nie posiadamy talentu lingwistycznego, zawsze możemy poprosić o pomoc, najczęściej odpłatnie, tłumacza symultanicznego albo konsekutywnego. Obie te role różnią się od siebie nie tylko sposobem tłumaczenia, ale również stopniem trudności danego zadania.

kursy angielskiego dla dzieci

Foto: pixabay.com

O ile w pierwszym wypadku tłumacz pracuje na bieżąco, tłumacząc tekst w trakcie jego wypowiadania, o tyle w drugim przypadku tłumacz musi zaczekać aż rozmówca zakończy swoją kwestię i tłumaczy całą jego treść. Obaj tłumacze muszą wykazać się świetną znajomością obu języków, ale styl wypowiedzi będzie się różnił w zależności od metody.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Indeksy GPW

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres