8 sie

Dział przestępstw

Kryminologia (zobacz) to słowo, które zna w zasadzie każdy z nas. Kryminologia zajmuje się kwestią popełnienia przestępstwa, osoba sprawcy i całokształtem okoliczności temu towarzyszących.Kryminologia traktowana jest jako nauka, która korzysta…

Kryminologia traktowana jest jako nauka, która korzysta z wielu dobrodziejstw nowoczesnych technologii, wraz z ich rozwojem rozwijają się także metody, dzięki którym można wykryć sprawcę przestępstwa lub zbadać dowody. Dzisiaj kryminologia bazuje na wielu innych naukach, takich jak na przykład psychologia, psychiatria czy socjologia. Dzięki nim można stworzyć obraz profil psychologiczny sprawcy, który bardzo często pomaga w jego ujęciu.

Kryminologia ponadto bardzo obszernie korzysta…

Kryminologia ponadto bardzo obszernie korzysta z wielu innych nauk, gdyż w zasadzie każda z nich może się okazać potrzebna podczas całego procesu dochodzenia do prawdy. Zajęcia z niej są w zasadzie niezbędną częścią nauki we wszystkich szkołach, związanych z takimi zawodami jak na przykład policja. Możliwość dostępu do coraz nowocześniejszego sprzętu sprawia, że kryminologia staje się nauką coraz bardziej zaawansowana i przynoszącą coraz więcej korzyści.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Indeksy GPW

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres