21 lip

Które kierunki studiów dają pracę?

Kończąc szkołę średnią i przystępując do egzaminu maturalnego młody człowiek musi dokonać ważkiego wyboru – zadecydować, czym chciałby zajmować się w przyszłości, w którą stronę pójść, co spośród szerokiej gamy ofert, jaką roztacza przed nim współczesny świat, wybrać. W tym celu każdy nastolatek pragnący kontynuować edukację musi zadecydować, jakie kierunki studiów (link pedagogium.pl) go interesują.Kryteria wyboru bywają różne -…

Kryteria wyboru bywają różne – górę biorą chyba osobiste zainteresowania, pasje, możliwość zostania przyjętym( czyli dobry wynik z matury z wymaganego na danym kierunku przedmiotu ), ale nie bez znaczenia są również tradycje rodzinne czy naciski znajomych. Zdarzają się i tacy maturzyści, którzy mimo młodego wieku, starają się patrzeć na wszystko przyszłościowo i wybierając kierunki studiów pragną, by uzyskana na nich wiedza i umiejętności( a nade wszystko zdobyty tam tytuł )stwarzały możliwość godziwego, dostatniego, czy nawet luksusowego życia w przyszłości.

Takie perspektywiczne patrzenie na kierunki studiów wcale nie jest łatwe – trudno bowiem jednoznacznie określić zapotrzebowanie rynku za kilka, kilkanaście lat. Oczywiście, pewne szanse daje wybór tzw.

Które kierunki studiów dają pracę? – galeria

kierunków zamawianych( są to kierunki studiów promowane przez państwo, na których można uzyskać dodatkowe stypendium i które swym absolwentom mają niejako gwarantować zatrudnienie )oraz podejmowanie studiów raczej ścisłych, przyrodniczych niż społecznych czy humanistycznych. Jednak praktyka pokazuje, że tak naprawdę żadne kierunki studiów nie dają pracy. Najważniejsze jest, by w tym, co się chce robić, być po prostu dobrym, a właściwie – najlepszym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Indeksy GPW

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres