13 maj

Pedagogika przedszkolna studia znów popularne

Zawód nauczyciela to jeden z najmniej opłacalnych zawodów. Nie dość, że nauczyciele niewiele zarabiają, to jeszcze od pewnego czasu brakuje dla nich pracy. Mimo wszystko na pedagogika (tutaj) wczesnoszkolna, czy pedagogika przedszkolna studia nadal jest wielu chętnych.Absolwenci tych pierwszych studiów w…

Absolwenci tych pierwszych studiów w ciągu najbliższych kilku lat nie mają co liczyć na pracę w zawodzie. Co innego Ci po przedszkolnej. Mimo iż mówi się o niżu demograficznym to panuje one obecnie raczej w szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach i szkołach wyższych. Jeżeli chodzi o przedszkola to te pękają w szwach. Dla dzieci brakuje miejsc w przedszkolach państwowych. Jak grzyby po deszczu powstają więc przedszkola prywatne, a jeśli powstają przedszkola prywatne to okazuje się, że warto mieć ukończone pedagogika przedszkolna studia. Zapotrzebowanie na prywatne przedszkola nadal istnieje i prawdopodobnie będzie istniało jeszcze przez wiele lat.

Jeśli więc wybierasz się na studia…

Jeśli więc wybierasz się na studia pedagogiczne wiedz, że obecnie tylko pedagogika przedszkolna studia dadzą Ci szansę na pracę w zawodzie. Absolwenci pedagogiki wczesnoszkolnej z pewnością żałują teraz, że nie wybrali innego kierunku. Oni nadal czekają aż wyż wejdzie do szkół. Ci zaś, którzy ukończyli pedagogika przedszkolna studia mają szansę uniknąć bezrobocia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Indeksy GPW

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres