9 wrz

Pomoce dydaktyczne dobrą inwestycją szkół

Pomoce edukacyjne i dydaktyczne to urządzenia i przyrządy wspierające i umożliwiające naukę. Są one niezbędne w szkołach różnego szczebla( podstawówkach, gimnazjach, liceach, technikach oraz uczelniach wyższych ). Pomoce edukacyjne to dziś przede wszystkim meble szkolne, ale nie tylko. Harmonizują one ze współczesną wykładnią metodyczną współczesnego szkolnictwa, aktywizują uczniów do nauki i uruchamiania procesów poznawczych.

mikroskopy dla dzieci

Pomoc w edukacji wymaga zatem…

Pomoc w edukacji wymaga zatem odpowiedniego wyposażenia w specjalne: meble szkolne( krzesła, stoły, biurka, ławki, tablice, gabloty, regały, ekrany, książki( atlasy, encyklopedie, podręczniki, ćwiczenia, słowniki, mapy ), stojaki do map, plansze, multimedia, sprzęt audiowizualny, ekrany projekcyjne, rzutniki, komputery, mikroskopy, parawany, globusy, itp. Dzięki odpowiednio dobranej do poziomu i rozwoju uczniów pomocy edukacyjnej można kształtować i rozwijać indywidualne procesy poznawcze, umiejętności, zdolności i zainteresowania uczniów.

mikroskopy dla dzieci

Pomoc edukacyjna to niezbędne wyposażenie nowoczesnego szkolnictwa polskiego. Pamiętając, że wykształcenie nowych pokoleń stanowi najlepszą inwestycję w przyszłość naszego narodu warto zaopatrywać szkoły w jak najlepsze i sprawdzone wyposażenie i materiały edukacyjne.