6 paź

Sukces w fotografii cyfrowej

Chociaż wiele mówi się o śmierci fotografii tradycyjnej to z całą pewnością znajdą się pola, na których ta wciąż żywa, tradycyjna fotografia analogowa spotyka się z nowoczesną fotografią cyfrową. Jest to mianowicie etap postprodukcji zdjęcia, który dokonuje się za pomocą narzędzi cyfrowych. Chociaż wiele mówi się o śmierci fotografii tradycyjnej to z całą pewnością znajdą się pola, na których ta wciąż żywa, tradycyjna fotografia analogowa spotyka się z nowoczesną fotografią cyfrową.Jest to mianowicie etap postprodukcji…

Jest to mianowicie etap postprodukcji zdjęcia, który dokonuje się za pomocą narzędzi cyfrowych. Zestaw do postprodukcji obejmuje zazwyczaj pakiet narzędzi adobe np. lightroom i photoshop. Są to dwa absolutne must have fotografa i grafika. warto zaznaczyć, że choć nie są to narzędzia najtańsze to jednak warto zainwestować i zakupić ich pełne wersje tym bardziej jeśli myślimy o profesjonalnym retuszu lub tworzeniu grafiki. Warto szukać promocji, które często są organizowane przez wydawcę oprogramowania. Oczywiście dla laika w fotografii cyfrowej i obróbce niezbędne będzie również dodatkowo szkolenie photoshop. Szkolenia Photoshop są dostępne stacjonarnie w większych miastach znajdą się studia i szkoły fotografii prowadzące takie kursy w zakresie podstawowym i zaawansowanym. Oczywiście można także poszukać i znaleźć fantastyczne szkolenia photoshop odbywające się on-line, dzięki którym możemy nabywać nowe umiejętności nie ruszając się sprzed biurka, Zakres podstawowy obejmuje zazwyczaj podstawową wiedzę z zakresu wywoływania plików cyfrowych i z elementami obróbki, Zakres zaawansowany to już skomplikowane, ale dające fantastyczne efekty, umiejętności z zakresu fotografii i grafiki cyfrowej, Dowiemy się na nim dlaczego ważny jest monitor na którym pracujemy, światło w pomieszczeniu, a nawet krzesło na którym siedzimy w trakcie pracy.

szkolenie photoshop

Foto: pixabay.com

szkolenie photoshop

Foto: pixabay.com

Dawniej obróbka fotografii tradycyjnej odbywała…

Dawniej obróbka fotografii tradycyjnej odbywała się za pomocą pędzelka i tuszu i w ciemni. Dziś mamy narzędzia photoshop.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Indeksy GPW

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres