7 mar

Symultaniczne tłumaczenia

Tłumaczenia symultaniczne wymagają od tłumacza bardzo dużej wiedzy w zakresie języka obcego w jakim przeprowadza tłumaczenie. W takim wypadku tłumacz musi mówić i myśleć w tym języku. Wszystko to dlatego, że tłumaczenia symultaniczne polegają na natychmiastowym tłumaczeniu słyszanego tekstu. W związku z tym tłumacz nie ma czasu na to by zastanawiać się nad przetłumaczeniem.Tłumaczenia ustne stanowią jedne z najtrudniejszych…

Tłumaczenia ustne stanowią jedne z najtrudniejszych tłumaczeń. Dlatego też, aby móc przeprowadzać tłumaczenie symultaniczne potrzebna jest bardzo duża praktyka w tłumaczeniach, a także kilka niezbędnych cech. Dotyczy to przede wszystkim czystego i wyraźnego wymawiania, spokojnego głosu jak również umiejętności pokonania tremy. W takim wypadku nie można się denerwować tłumacząc gdyż wszystko to może odbić się na jakości tłumaczenia. Poza tym symultaniczne tłumaczenie wymaga specjalnego przygotowania. Chodzi tutaj o miejsce oraz sprzęt. Osoba przeprowadzająca tłumaczenie symultaniczne zamknięta zostaje w szczelnym dźwiękoszczelnym pomieszczeniu. Dzięki temu jest w stanie dokładnie słyszeć tekst do przetłumaczenia.

Biuro tłumaczeń w Warszawie

Biuro Tłumaczeń INTERTEXTBiuro Tłumaczeń INTERTEXT
Szeroki zakres tłumaczeń, m in. tłumaczenia techniczne, tłumaczenia pisemne oraz ustne w wielu językach.
  • ul. Marszałkowska 2/7
  • 00-581 Warszawa
tłumaczenie symultaniczne

Foto: pixabay.com

tłumaczenia przysięgłe

Foto: pixabay.com

Wszak tłumaczenia symultaniczne wymagają maksymalnego skupienia…

Wszak tłumaczenia symultaniczne wymagają maksymalnego skupienia i ciszy. Dlatego też takie właśnie pomieszczeni jest idealne do tego rodzaju tłumaczeń. Osoba tłumacząca przy pomocy słuchawki w uchu słyszy tekst, a przy pomocy mikrofonu przekazuje tłumaczenie osobie zainteresowanej. Natomiast taka osoba słyszy tłumaczenie także przy pomocy owej słuchawki. Cały ten proces, od usłyszenie tekstu do przetłumaczenia, nie może trwać dłużej niż kilka sekund.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Indeksy GPW

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres