11 kwi

Szkoła w sieci

Internet cały czas potrafi nas zaskoczyć. Dlatego też jest naprawdę wiele ciekawych projektów związanych z edukacją, które to pozwalają uczyć się jeszcze większej grupie ludzi. I takim ciekawym projektem jest możliwość uczenia się przez Internet.Galeria

szkoła policealna

Foto: pixabay.com

szkoła policealna

Foto: pixabay.com

Serwis taki to rozbudowany system łączący tradycyjny, jednak w pełni zautomatyzowany szkolny dziennik z możliwością natychmiastowego kontaktu nauczycieli z opiekunami ucznia bądź samymi uczniami Jeszcze kilka lat temu internet był dla większości nauczycieli czymś negatywnym, czemu uczniowie poświęcali zbyt wiele czasu, i który niszczył tradycyjne formy przyswajania wiedzy. Jednak z czasem ten opór malał i pedagodzy zaczęli dostrzegać pozytywne strony korzystania z zasobów sieci.

Zaczęto przynosić na lekcje pomoce naukowe wydrukowane…

Zaczęto przynosić na lekcje pomoce naukowe wydrukowane ze stron internetowych, ponadto zachęca się uczniów do korzystania z pracowni komputerowych, a z rodzicami często nauczyciele kontaktują się już nie telefonicznie, lecz drogą e-mailową, a czasem nawet za pomocą różnych komunikatorów. To wielki przełom w dziedzinie polskiej edukacji. Jednym z dowodów na jego istnienie może być serwis edukacyjny który pozwala na kompleksowe zarządzanie szkołą, uczniami oraz ich osiągnięciami, a także kontaktami z rodzicami.

Internet jak widać daje nam ogromne możliwości edukacyjne i naprawdę warto z nich korzystać, teraz każdy może zdobyć wykształcenie bez wychodzenia z domu i skończyć szkołę np. szkoła policealna (tutaj).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Indeksy GPW

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres