16 mar

Szkolenia dla uczniów

Nasze pociechy dużą część swojego życia spędzają w szkołach, na różnych szczeblach edukacyjnych. To właśnie ze szkoły wynoszą podstawowe wartości, które następnie wykorzystują w swoim dorosłym życiu. Warto jednak zadbać o to, by naszym dzieciom przysługiwała również edukacja dla bezpieczeństwa.


szkoła policealna

Foto: pixabay.com

Chodzi tutaj przede wszystkim o to,…

Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby dzieci nauczyły się jak postępować w konkretnych przypadkach, kiedy to dochodzi do momentu wystąpienia zagrożenia, albo bezpośrednio wobec nich, albo też wobec osób, które znajdują się w ich najbliższym otoczeniu. Edukacja dla bezpieczeństwa staje się coraz powszechniej wdrażaną nauką w szkołach, już u najmłodszych dzieci, które są najbardziej chłonne tego typu wiedzy.

Edukacja dla bezpieczeństwa może opierać się między innymi na standardach zachowania w momencie pożaru czy też udzielaniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Rodzice często obawiają się tego, że dzieci są za małe, by przyswoić sobie tak poważną wiedzę i umiejętności, jednak są w bardzo dużym błędzie. Dziecko bowiem posiada swego rodzaju naturalne odruchy i już nie raz można było być świadkami sytuacji, kiedy edukacja dla bezpieczeństwa jest wdrażana, że dziecko reaguje szybciej niż osoba dorosła.

szkoła policealna

Foto: pixabay.com

Oczywiście całościowa nauka u maluchów jest przekazywana w formie zabawy, a nie poczucia, że koniecznie muszą zareagować w odpowiedni sposób. Ważne, by wytworzyć w dzieciach potrzebę pomocy sobie oraz innym w momentach, które są zagrażające życiu lub też zdrowiu. Każda szkoła we własnym zakresie musi zadbać o przekazywanie podstaw bezpieczeństwa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Indeksy GPW

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres